Regionální autorská přehlídka pohybových skladeb

1. 2. 2018

plakatek_pohybovky_tovacov.jpg

| Rubrika: Akce

Pohodová sobota byla opravdu ve znamení pohody

21. 11. 2017

V sobotu 11. 11. 17 se uskutečnila ve sportovní hale již tradiční akce „Pohodová sobota“, kterou pořádali cvičitelé České Asociace Sport pro všechny TJ Sokol Tovačov ve spolupráci se Spolkem ProAktivity. Je to až neuvěřitelné, ale byl to již pátý ročník, který pořádáme vždy v období dušiček. V období, kdy jsou většinou všichni doma, nepracují na zahrádkách a můžou si udělat čas a přijít si zacvičit. Přišly a přijely ženy místní, ale i již známé tváře z okolních tělovýchovných jednot, z Olomouce, Přerova, Troubek, ale i další nadšenci z Kojetína a Přerova.

| Rubrika: Akce | Fotografie: 11. listopadu 2017

Pozvánka na akci: Pohodová sobota 2017

23. 10. 2017

pohodova_sobota_2017.jpg

Úspěchy mladých atletů: Martin Kohn bral zlato, Milan Kyas stříbro

27. 5. 2017

atleti_small.jpgV sobotu 13. května 2017 se na fotbalovém stadionu TJ Spartak Přerov uskutečnilo okresní kolo atletického čtyřboje. Regionální soutěž pořádá pravidelně Česká asociace Sport pro všechny. Soutěží se v těchto disciplínách: skok daleký, hod míčkem (či granátem), sprint a běh vytrvalostní.

Letošní ročník reprezentovali z Tělovýchovné jednoty Sokol Tovačov pouze tři chlapci. I přes malý počet zúčastněných obsadili dva z nich stupně vítězů.

| Rubrika: Akce | Fotografie: Úspěchy mladých atletů | Komentářů: 0

Pozvánka na akci: Pohodová sobota

30. 10. 2016

Zveme všechny příznivce cvičení na další ročník Pohodové soboty, kterou pořádáme ve spolupráci s TJ Sokol Tovačov ve sportovní hale v Tovačově 12.11.2016 od 8,30 hodin.

Těšit se můžete nejen na tradiční a velmi oblíbený aerobic a břišní pekáč s Olgou, ale i na posilovací cvičení s TRX systémem. TRX závěsný systém je jednoznačně nejpopulárnější nářadí pro funkční trénink posledních let. Jedná se o novou dimenzi tréninku celého těla s jedním jediným nářadím. S pomocí TRX zapojujeme všechny svalové skupiny, dokonce i ty, o kterých nevíme, že je máme. TRX přináší skvělé výsledky.

Při cvičení musíme neustále držet rovnováhu, čímž se aktivuje především stabilizační systém trupu. TRX buduje svalovou sílu, rovnováhu, flexibilitu. Vyzkoušet také můžete i hasya jógu, nebo-li jógu smíchu. Jóga smíchu je jedinečný koncept cvičení, který je založen na vědecky ověřeném faktu, že se každý může smát bez důvodu, vtipu, humoru, komedie či jiných vnějších podmínek. Smích se vyvolá pomocí speciál­ních cviků zvaných "smíchocviky", která jsou založena na skupinové dynamice, očním kontaktu a dětské hravosti.

Samotný princip spočívá v tom, že lidské tělo není schopno rozlišit simulova­ný a spontánní smích. Dopady smíchu simulova­ného jsou proto naprosto stejné jako u spontánního. Lidská mysl je schopná tento rozdíl poznat, tělo však nikoli. Kombinací hlubokých dechových technik a speciálních cviků se smíchem dochází k okysličení těla a mozku, což vede k příjemným pocitům, zdraví a uvolnění.

Čeká na vás také ochutnávka kraniosakrální jógy. Možná se ptáte, co to vlastně kraniosakrální jóga je. Jde o soubor cvičení odrážejících nejmodernější výzkumy vědy, ale také zařazuje starobylé ásany ve spojitosti s dechem. Uvolňuje fascie a používá i pomůcku pro dosažení klidového bodu. Chcete se cítit skvěle, klidní a vyrovnaní, přijímat přítomný okamžik? Tak právě tuhle jógu můžete s námi zažít.

Celé dopoledne jsou pro vás připraveny i masáže zad a šíje zdarma a ukázka zajímavého tvoření s korálky s lektorkou Vercini. Náušničky, náramky i náhrdelníky budou pro vás připraveny i k zakoupení.

pohodova_sobota_2016.jpg

Pozvánka na Tovačovské ráfek

15. 9. 2016

pozvanka_tovacovske_rafek.jpg