Jdi na obsah Jdi na menu

Vánoční volejbalování

17. 1. 2015

V sobotu 27. 12. 2014 uspořádal volejbalový oddíl ve sportovní hale vánoční turnaj smíšených družstev. Podmínky účasti byly jasně dané, družstvo šestičlenné, smíšené, bez omezení věkem, alespoň dvě ženy vždy ve hře. Hrálo se dle platných pravidel volejbalu. Přihlášeno bylo deset týmů, všichni se v plném počtu dostavili, proběhlo rozlosování do dvou skupin, z nichž první dva postupující týmy hrály o medailové pozice. Zúčastnili se mladí i „pokročilejší“, místní, ale i přespolní.

Ti, co chodí někdy hrávat, ale i takoví, kteří se domluvili u džbánku piva, poskládali mančaft a prostě to těm ostatním z hecu přišli „nandat“. A právě to bylo tím důležitým prvkem v celém turnaji. Nejenom si protáhnout těla, ale hlavně se pobavit. Nálada byla skvělá, družstva se vzájemně povzbuzovala a hecovala a obdivovala herní variace některých účastníků. Přestože se většinou účastnili místní, dojely i dva týmy z Troubek a jeden z Olomouce. Celodenní zápolení přišlo shlédnout i několik rodinných příslušníků a místních obyvatel. Není asi důležité psát, kdo vyhrál, protože vítězi se stali všichni, kteří si přišli zasportovat.