Mladší žáci oddílu sportovních her si v Opatovicích vybojovali postup do krajského kola

20. 5. 2015

V sobotu 25. dubna se mladší žáci a žačky TJ Sokol Tovačov, oddílu sportovní hry, zúčastnili okresního kola Medvědí stezkou, které pořádalo Regionální centrum Sportu pro všechny ve sportovním areálu v Opatovicích. Celé akce se zúčastnilo přibližně 80 dětí všech věkových kategorií z celého okresu. Jednalo se o závod dvoučlenných hlídek v běhu v přírodě, překonávání překážek, děti musí znát tábornické dovednosti, orientovat se při práci s mapou, důležitá je znalost přírody, vlastivěda, zdravověda, orientace v terénu a azimut. Jde také o součinnost hlídek a jejich vzájemnou spolupráci a podporu.

Nejúspěšnějšími závodníky a postupujícími do krajského kola jsou Leo Nemrava a Michal Salva (ročník 2003, 2004), kteří se umístili na druhém místě v kategorii mladší žáci.

Za TJ Sokol Tovačov se dále zúčastnily Klára Vybíralová a Martina Janáčová, Eliška Večeřová a Lucie Orlová, Aneta Partyková a Tereza Kulhánková.

Fotky najdete ZDE